FAQ

W jaki sposób zamówić wybrany wzór fototapety ?
 
Zapraszamy do naszej zakładki "Jak zamawiać ?gdzie opisano jak dokonać zamówienia.
 
Jak długo będę czekał na przesyłkę ?
 
Zazwyczaj drukujemy i wysyłamy przesyłki w terminie do 3 dni roboczych od momentu akceptacji przesłanego przez nas podglądu, najczęściej jednak to 2 dni robocze ;-)
 
Czy moja tapeta nie zniszczy się w transporcie ?
 
Wszystkie zakupione fototapety są rolowane oraz pakowane w specjalne tekturowe tuby lub karton, który chroni je przed zniszczeniem podczas transportu. Fototapety standardowo posiadają białe marginesy technologiczne, które zabezpieczają krawędzie tapety w transporcie ( marginesy te należy obciąć przed montażem fototapety - najlepiej za pomocą nożyka do tapet ). Wszystkie przesyłki są ubezpieczone. Przy odbiorze przesyłki należy sprawdzić stan opakowania, jeżeli opakowanie byłoby uszkodzone należy poprosić kuriera o sporządzenie protokołu zniszczenia, który będzie podstawą reklamacji.
 
W jaki sposób bezpiecznie wyciągnąć fototapetę z tuby ? 
 
Po odklejeniu taśmy zabezpieczającej należy zluzować znajdujący się wewnątrz rulon ( najlepiej włożyć do wewnątrz dwa palce i nawijać tapetę na palce wewnątrz tulei - tak aby zmniejszyć średnicę nawoju ) i  wtedy delikatnie wysunąć z tuby uważając przy tym, aby jej nie zagiąć ani nie zagnieść. Nie wyciągać na siłę, rulon należy wyciągać delikatnie - w przeciwnym wypadku tapeta może ulec uszkodzeniu.
 
Czy tapety klei się na styk czy na zakładkę?
 
Standardowo tapety papierowe, lateksowe drukowane są z zakładką o szerokości 1cm. 
Zalecamy naklejanie na zakładkę, gdyż jest to łatwiejsze w wykonaniua sama zakładka po naklejeniu jest mało widoczna.
Natomiast tapety winylowe na podkładzie flizelinowym i winylowe na podkladzie papierowym drukowane są bez zakładek i zalecamy ich klejenie "na styk". Więcej informacji na temat klejenia znajduje się w zakładce MATERIAŁY
 
No co zwrócić uwagę przed naklejeniem fototapety ?
 
Przed przystąpieniem do klejenia należy koniecznie sprawdzić stan fototapety. Na suchej i czystej powierzchni rozłożyć obok siebie wszystkie cześci i sprawdzić „na sucho” czy tapeta nie posiada wad jawnych oraz czy obraz pasuje do siebie ( prosze zwrócic uwagę, czy tapeta ma być naklejana "na zakładkę" czy na „na styk”).
Wszelkie reklamacje będa uwzgledniane przez producenta tylko przy zwrocie kompletnego towaru ( nie naklejanego ) w oryginalnym opakowaniu.
 
Jaki jest termin realizacji własnego projektu?
 
Termin realizacji wydruku z własnego projektu to również 3dni robocze, najczęściej jednak to 2 dni robocze ;-)
 
Jakie formaty plików przyjmujecie do realizacji?
 
Przez naszą stronę ( menu "załaduj własne zdjęcie" można przesłać pliki w formacie JPG / minimalny rozmiar 1000x1000px do 6000x6000px / rozmiar do 5MB.  
Pliki o większym rozmiarze lub w innym formacie (akceptujemy pliki: JPG, TIFF, PDF, AI, PSD, PNG) prosimy przesłać na naszego FTP-a.
Jeżeli nie masz pewności czy twoje zdjęcie lub grafika jest wystarczająco dobrej jakości, prześlij ją do nas wraz z wymiarami, a my sprawdzimy czy jakość jest wystarczająca.
 
Czy wybrane przeze mnie zdjęcie wydrukujecie w rozmiarze jaki zechcę ?
 
Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, po otrzymaniu zapytania sprawdzamy czy wybrane zdjęcie jest odpowiednie do takiej realizacji. W większości przypadków nie ma problemu z realizacją, gdyby jednak z jakichś powodów wybrany wzór nie nadawał się do realizacji - poinformujemy o tym mailem lub telefonicznie.
Fototapety papierowe o dużych rozmiarach są standardowo zmniejszane z szerokości (ok. 2% ), gdyż podczas namakania osiągną właściwy wymiar. Wynika to z budowy wewnętrznej materiału, włókna papieru ułożone są jednokierunkowo dlatego pęcznienie włókien ( a co za tym idzie przyrost szerokości ) następuje tylko w jednym kierunku - drugi wymiar pozostaje bez zmian. Gwarantujemy, że po namoczeniu zgodnie z instrukcją naklejania tapeta osiągnie właściwe wymiary.
 
Jak dużą fototapetę możecie wydrukować w 1 części?
 
Jeden z wymiarów nie większy niż 160cm drugi dowolny ( do 30mb ;-)
 
Czy wysyłacie za granicę?
 
Tak. Stawka za wysyłkę jest indywidualnie omawiana, gdyż zależy od rejonu, typu wysyłki oraz wagi. Nie wysyłamy za granicę za pobraniem - tylko przedpłata na konto.
 
Jakie formy płatności?
 
Akceptujemy zarówno przedpłatę na rachunek bankowy jak również płatność przy odbiorze ( przesyłka kurierska pobraniowa lub odbiór osobisty).
 
Jakie formy dostawy?
 
Wszystkie fototapety wysyłamy firmą kurierską, możliwy również odbiór osobisty po uzgodnieniu terminu.
 
Jaki jest koszt przesyłki?
 
przesyłka kurierska - wpłata na konto: 18.00zł  lub przesyłka kurierska - pobraniowa: 25,00zł  
 
Jaki klej mam kupić do naklejenia fototapety ?
 
Nie ma takiej potrzeby - do każdej fototapety dołączamy specjalny klej gratis !
 
 
W przypadku innych pytań pozostajemy do dyspozycji
 
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej informacji w Polityce Prywatności Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.